SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

TORBALININ BEŞİNCİ YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLU DA TAMAM

Belediye Başkanı Görmez “ilçe merkezinde 4000 metrelik yürüyüş ve bisiklet yolu yaptık”

22 Şubat 2018 01:16 yerel 571
TORBALININ BEŞİNCİ YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLU DA TAMAM
Belediye Başkanı Görmez “ilçe merkezinde 4000 metrelik yürüyüş ve bisiklet yolu yaptık”

Torbalı Belediyesi tarafından geçtiğimiz Ağustos ayında temeli atılan Alpkent Yürüyüş Yolu'nda sona gelindi. Alpkent ve Torbalı Mahallelerini birbirine bağlayan yürüyüş yolu vatandaşlar tarafından kullanılmaya başlandı.

Torbalı'da 5.cisi tamamlanan 700 metre uzunluğa sahip epidem zemin kaplı yürüyüş yolunda vatandaşların spor yapmalarına imkan tanıyan fitnes takımları da yer alıyor. Işıklandırması yapılan yürüyüş yolu akşamları da hizmet verecek. Alpkent Mahallesi yürüyüş yolu ile birlikte Torbalı tam 4000 metrelik yürüyüş ve bisiklet yoluna kavuşmuş oldu. Torbalı Belediyesi bugüne kadar; Tepeköy Mahallesi yürüyüş yolunu , Haluk Alpsü Bulvarı yürüyüş yolunu,2.Abdülhamit Han yürüyüş yolunu ve Alpkent yürüyüş yolunu tamamladı. Ayrancılar Egekent'te yapımına başlanan yürüyüş yolunda ise çalışmalar sürüyor.

BAŞKAN GÖRMEZ, “KENTE DEĞER KATAN PROJELER”

Torbalı'nın son yıllarda yoğun bir nüfus artışına ve kentleşme hızına sahne olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Bir yandan yeni belediye hizmet binası, Sosyal Eğitim Merkezleri, düğün salonları, köy konakları, sosyal market, alt geçitler gibi halkımızın günlük hayatına direkt temas edecek binalar inşa ederken bir yandan da yeşil alanlarımızı, spor yapılacak alanları, çocuk parklarını, sosyal yaşam alanlarını çoğaltıyoruz. Bütün bunlar kentimize adeta yeni bir kimlik kazandıran ve ona değer katan projeler. Yaptığımız yürüyüş ve bisiklet yollarının toplam uzunluğu 4 kilometreyi aştı. Halkımızın buraları yoğun olarak kullandığını görmek bizim için memnuniyet verici. Torbalı için daha iyisini yapma çabamız sürecek. Devlet hastanemiz, diş hastanemiz, Fetrek Çayı Sultanlar Vadisi gibi onlarca proje ilçemizin çehresini değiştirdi. Her yıl Torbalı'da yaşamayı tercih eden 10 bin dolayındaki hemşerimizin yaşam kalitesi artırmak adına daha yapılacak çok işimiz var” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER