HADİ ÖNÜMÜZE BAKALIM

Kongreler mevsimi başladı CHP telaşı atlattı sıra Ak Parti, MHP ve İyi Parti'de.

18 Şubat 2020 15:44 makaleler 3205
Peki, bu konuya vatandaş ne diyor?
Valla ilgisizler için bir şey diyemem ama partililer sıkıntılı. Muhalefette olanlar biz de tek adamlığa doğru gidiyoruz derken iktidarda olanlar işin idare kısmında yer alma şanslarını kaybetmemek için üç maymunu oynuyorlar. Muhalefette olup işin idare kısmında olanlar açıklamalarında yok öyle bir şey biz demokratik bir partiyiz diye açıklama yapmak durumunda kalırken, iktidarda olanlar hala ne derlerse odur, bize görev verilirse hazırız demekle meşguller.
Ve işin aslı; her iki taraf içinde tek doğru var artık. Siyaset yönetim bakımından mutlak karar verici, partililer de emir dinleyici durumundalar.
İşçi, esnaf, memur, işveren, ithalatçı, ihracatçı, sağlıkçı, turizmci, inşaatçı velhasıl bütün herkes ( Bal tutunlar hariç) gerçekte sadece ve sadece ekonomik durumlar ile ilgililer. Ortalık yangın yeri, söneceğe de benzemiyor.
İşte esas dert bu. Yoksa hangi parti tek adam hangi parti çoğulcu kimseyi de ırgalamıyor. Savaş varmış, Şehit varmış, gelecek seçimde iktidar değişecekmiş, Rusya ile kötü olacakmışız, Amerika oyunlarına devam ediyormuş kimseyi ilgilendirmiyor. Varsa yoksa ekonomi, ötesi ıvır zıvır. İnanın bana başa gelen veya duran da hiç önemli değil, sadece ekonomik olarak rahatlığı kim sağlarsa ona tapacaklar. Hele ülke gerçeğinin *şu ana kadar iktidarların sadece ekonomik durum bozulunca düştükleri *olduğu göze alınırsa şu sırada muhalefetin iktidar olacağız, iktidarın da aman kendi sayısalımızı koruyalım telaşına hak vermek lazım.
Partilerin çalışma şekilleri de değişti artık. Yaptıkları tek şey kendi yakın insanları. Bunların dışında çemberin dışında kalan partililer umurlarında değil. Hep sen ben bizim oğlan. Allah'tan bu ülkede %20 nin üzerinde kararsız vatandaşlarımız var da seçimlerde bir ona bir buya kayan değişimler sonucu seçimlerde heyecan görebiliyoruz.
Başa dönecek olursak; kimse kongrelerde kim olacak diye kafa yormuyor artık. Kim gelirse gelsin sistemik bir şekilde merkezin güdümünde olacağını biliyor ve aldırmıyor. Bu kongrelerin tek heyecan duyanı var onlarda seçilenler. Çünkü bal tutanlar sınıfına girme imkânı buluyorlar.
Peki, dışarıda kalanlar gerçekte ne durumdalar? Açalım biraz durumlarını:
İş bekleyenlere yeni yatırımlar azaldığından dolayı müjdeler gelmiyor. Belediyeler gözünü kapatıp işçi çıkarmaya devam ediyor. Zengine devlet desteği devam ederken küçük esnafa nefes alma yolları bile kapalı durumda. Peki, emekliler ne durumda. 1100 TL ile 2200 TL ortalaması ile yaşamaya çalışıyor. Evi yoksa zaten ölü durumdalar. 
EYT mağdurlarının mağdur olduklarını anlatamadıkları, yolsuzluk şikâyeti yapanların "ispat et” duvarına çarptıkları ve de en acısı doğruyu bildikleri halde gözünü, sözünü kapatma durumunda kaldıkları bir hayatı yaşamaya mecbur edilen halkın bir sabır taşı olduğunu ve bir an gelip çatlayacakları gün asla göz ardı edilmemeli. 
Bu haftalık yeter diyerek saygılarımla müsaade istiyorum….