EKREM İMAMOĞLU'NA BERGAMA DESTEĞİ

BERGAMA'DA SOMA VE YSK İÇİN BASIN AÇIKLAMASI

13 Mayıs 2019 16:21 bergama 433
EKREM İMAMOĞLU'NA BERGAMA DESTEĞİ
İzmir'in Bergama İlçesi'nde, YSK'nın İstanbul seçimlerini iptal kararı ve Soma faciasının 5.yıldönümü nedeniyle basın açıklaması yapıldı. Ayrıca İş Bankası'na gidilerek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu için açılan hesaba para yatırıldı.

Bergama Cumhuriyet Meydanı'nda ki Bergama Demokrasi Platformu tarafından düzenlenen basın açıklamasına DİSK, KESK, Eğitim-Sen, Veli-Der, Bergama Çevre Platformu, ADD, CHP ve ÖDP gibi bileşenlerinin temsilcileri katılırken Bergama'nın önceki dönem Belediye Başkanı Mehmet Gönenç'te destek verdi. "Bergama Demokrasi Platformu” yazılı pankart ile "Her Şey Güzel Olacak” yazılı dövizlerin açıldığı basın açıklamasında "Susma Sustukça Sıra Sana Gelecek”, "Soma'nın Hesabı Sorulacak” ve "Her Şey Güzel Olacak” sloganları atıldı.

SORUMLULARA ÖDÜL GİBİ CEZALAR VERİLDİ

Bergama Demokrasi Platformu adına Yusuf Gunt tarafından okunan basın açıklamasında ise; "Tam 5 yıl oldu 301 madenci kardeşimizi ihmaller zincirine kurban vereli. 4 yıl süren dava sürecinde patronun ihmalleri katliamın göz göre göre geldiği mahkeme tutanaklarına ve bilirkişi raporlarına da yansıdı. Soma katliamı davasının eldeki onlarca delile rağmen adeta örtbas edilmeye çalışıldığını bütün kamuoyu gördü. Dava sonucunda ise patrona ve diğer sorumlulara ödül gibi cezalar verildi. Sorumluların biran önce hak ettikleri cezayı almaları için sürecin takipçisi olacağız” denildi.

DEMOKRASİLERDE HALKIN İRADESİNE SAYGI DUYMAYANLARA YER YOKTUR

Basın açıklamasında ayrıca YSK'nın İstanbul seçimlerine ilişkin iptal kararı ile ilgili ise; "6 Mayıs'ta YSK tarafından alınan İstanbul seçimlerinin hukuksuz iptal kararına karşı alandayız. Demokrasilerde halkın iradesine saygı duymayanlara yer yoktur. Türkiye demokrasi tarihine halkın iradesinin hapsedildiği yeni bir tarih daha eklenmiştir. Bu sadece İstanbul'un seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na ve ona oy verenlere yönelik bir saygısızlık değil, 82 milyona yapılmış bir saygısızlıktır” denildi.

Yapılan basın açıklamasının ardından ise grup İş Bankası Bergama Şubesi'ne giderek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için açılan hesaba para yatırıldı.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER