SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR, YAĞIŞLAR GELİYOR

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, Aliağa ve İzmir genelinde sağanak yağışların etkili olacağı uyarısında bulundu.

21 Kasım 2019 14:15 cevre 1278
SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR, YAĞIŞLAR GELİYOR
Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi resmi internet sayfasından derlenen bilgilere göre Aliağa'da yağışların 22 Kasım 2019 Cuma gününden itibaren etkisini göstermesi ve hafta boyunca belirli aralıklarla devam etmesi bekleniyor. Hava sıcaklığı ise 10 ile 21 dereceler arasında değişiklik gösterecek.

İzmir Valiliği ise resmi internet sayfası üzerinden yaptığı duyuru ile vatandaşlarını bilgilendirdi. Yapılan duyuruda İzmir genelinin 21 Kasım Perşembe ve 24 Kasım Pazar günlerinde Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemlerin etkisi altına gireceği belirtildi. Duyuruda ayrıca şu ifadelere de yer verildi: "Uzun süredir bölgemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yağışlı sistemlerin etkisiyle, cuma gününden itibaren hissedilir derecede (8-10 ºC) azalarak mevsim normalleri civarına düşmesi bekleniyor”

Yetkililer, sağanak halinde beklenen yağışların oluşturabileceği ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği yönünde de vatandaşlara uyarılarda bulundu.

ALİAĞA'DA TAHMİN EDİLEN HAVA DURUMU

22 Kasım 2019 Cuma: Hava gök gürültülü sağanak yağışlı, hava sıcaklığı en yüksek 17, en düşük 11 derece,

23 Kasım 2019 Cumartesi: Hava gök gürültülü sağanak yağışlı, hava sıcaklığı en yüksek 20, en düşük 11 derece,

24 Kasım 2019 Pazar: Hava çok bulutlu, hava sıcaklığı en yüksek 21, en düşük 10 derece,

25 Kasım 2019 Pazartesi: Hava gök gürültülü sağanak yağışlı, hava sıcaklığı en yüksek 18, en düşük 11 derece,
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER