YAĞMURLARDAN ÖNCE DERE BAKIMI

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

04 Eylül 2019 14:47 cevre 2351
YAĞMURLARDAN ÖNCE DERE BAKIMI
Foça Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sonbahar-kış aylarında yağmur yağışı sebebiyle meydana gelebilecek su taşkınlarını önlemek için dere bakımları yapacak.

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, dere bakım programını belirlemek için İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü Dereler Bakım ve Körfez Tarama Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte keşif yaptı.

Ani yağışlarda baskınları önlemeye yönelik çalışmalar kapsamında; yağmur suyu drenajını sağlamak için dere yataklarına, beton künkler ve kutu menfezler yerleştirilecek. Zemindeki tortu ve kalıntılar temizlenecek.

* Yeni Bağarası Kazancılı Mevkiindeki Arpa Deresi üzerine kutu menfezler yerleştirilecek.

* Bağarası 2. Sokak üzerinde bulunan Bucak Deresi'ne geçiş köprüsü yapılacak.

* Kocamehmetler 40/1 ve 430 Sokak üzerindeki derelere kutu menfezler konularak üretim yoluna geçiş sağlanacak.

* Gerenköy Kılıçkaya Deresi üzerine kutu menfezler yerleştirilecek.

* Yeni Foça Gencelli'de yağmur suyu kanalları temizlenecek. Dere yatakları, beton künkler ve kutu menfezlerle iyileştirilecek.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER