FOÇANIN ALTYAPISI ÜSTYAPISI YENİLENMEYE BAŞLADI

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

04 Aralık 2019 16:08 foca 195
FOÇANIN ALTYAPISI ÜSTYAPISI  YENİLENMEYE BAŞLADI
İzmir'in turistik İlçesi Foça'da ilçe ve büyükşehir belediyesi işbirliğiyle altyapı ve üstyapıya yönelik inşaat faaliyetleri başladı. Yaz döneminde kent  içi ve dışındaki su izale hatlarının birkaç kez üstüste patlamasıyla günlerce susuz kalan ilçede su boruları tamamen değiştirilirken, kanalizasyon hattına bağlı olmayan bölgelerdeki ev ve işyerlerinin hatta bağlanması işlemleri de sürüyor. Karakum Plajı çevresi ve İtfaiye önü yeni park alanında peyzaj ve yol genişletme çalışmaları yapılıyor.

40 YILLIK SU BORULARI DEĞİŞİYOR KANALİZASYON TAMAMLANACAK

Foça Belediye Başkanı CHP'li Fatih Gürbüz; 40 yıl önce yapılan su hattının çürüdüğünü, yapısı nedeniyle halka sağlıklı su vermenin mümkün olmadığı boruların, kuyuların bulunduğu Menemen' e bağlı Musabey (Köyü) Mahallesinden başlayarak taşıyıcı hat ile şehir içindeki boruların tamamının değiştirilmesine başlandığını söyledi. Yıllardır SİT alanı olduğundan bahsedilerek yapılamaz diye bakılan kanalizasyon hattının da Kazı Kurulu'nun onayı ve kontrolü altında tamamlanma çalışmalarına girişildiğini müjdeledi.  İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Tunç Soyer'inde desteğiyle park ve plajlarda yeni düzenlemeler gerçekleştirdiklerini, sıkıntı yaşanan bazı yolların genişletilmesi için çalışmaların sürdüğünü anlattı.

OLMAYACAĞINI KAZILAMAYACAĞINI SÖYLEMİŞLERDİ

Fatih Gürbüz; " Öncelikle Foça'mız için hayırlı olsun. 40 yıl önce yapılmış bir içme suyu hattı vardı. Çok büyük sıkıntılar yaşıyorduk. Tunç Başkan'a bu sıkıntımızı ilettik. Bize destek olma adına ivedi bir şekilde ihaleye çıktı. Yüklenici firma yaklaşık 25 günden beri  Foça'nın her yerinde kazılara başladı.  Bu anlamda Bütükşehir Belediye başkanımla birlikte , Kazı Kurulu ve Müzeler Müdürlüğü'ne de teşekkür etmek istiyorum.  58 Milyonluk bir ihale söz konusu olan.  500 günde tamamlanacak.  Birinci derece SİT alanı olmaktan dolayı bazı sıkıntılar yaşıyoruz. Bunların bazılarını ikili iyi ilişkilerle, bazılarını bürokrasinin gerektirdiği yazışmalarla hallettiğimizi düşünüyorum.  Olmayacağını söylemişlerdi, kazılamayacağını söylemişlerdi.  Ama içme suyu herkesin olduğu gibi Foçalı vatandaşların da hakkıdır. Biz bunun için mücadelemizi sürdürdük.  Aynı zamanda bazı mahallelerimizin kanalizasyon sıkıntısı vardı. Onun da kuruldan yazısını aldık. Onların da bağlantılarını yapacağız. Bu dönemde ilçemizde ikamet eden vatandaşlarımıza hizmet etmenin sorumluluğu altında çabalarımız sürüyor. Vatandaşlarımızdan birazcık sabır bekliyoruz. Her yer kazılıyor ama içme suyu hatları çok önemli bir konu. Bir daha bu sıkıntıları yaşamamak için 70 yıl garantili bir hat çekiyoruz.  Birçok işide bir arada halletmek istiyoruz. Bu anlamda Foçalılara gösterdikleri sabır ve verdikleri destek için teşekkür ediyorum.”dedi.

 
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER