42. Atatürk çocukları kütüphanesi Aliağa'da açıldı

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

02 Aralık 2019 13:03 guncel 208
42. Atatürk çocukları kütüphanesi Aliağa'da açıldı
İmkansızlıktan dolayı kitap okuyamayanlara ulaşmayı amaçlayan Türkiye çapında daha önce 41 adet Atatürk Çocukları Kütüphanesi açmış olan "kitap baba” lakaplı Mesut Tim'in girişimleriyle hayata geçirilen 42. Atatürk çocukları kütüphanesi İzmir'in Aliağa  ilçesinde açıldı .
Aliağa Belediyesi ve Aliağa Engeliler Rehabilitasyon Derneğin işbirliği ile Zeytinlik parkındaki Engeli Kafe'de kurulan Kütüphaneni açılış töreninde  Aliağa İlçe  Mili Eğitim Müdürü Erdal Bayhan , Aliağa Engeliler Rehabilitasyon Derneği Başkanı  Aytaç Bayar , Köy Kütüphaneleri Oluşturma, Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı Mesut Tim   ve çok sayıda  vatandaşlar katıldı .
Açılış konuşmasını yapan  Aliağa Engeliler Rehabilitasyon Derneği Başkanı  Aytaç Bayar, Türkiye  de 42.Atatürk çocukları kütüphanesi Aliağa ile   buluşturmanın  mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan  Bayar ” Kütüphanelerin insanları cezbeden ayrı bir havası vardır. Kitap kokusunu  seviyorsanız ,tam sizlik bir yer  diyebilirim .Uzun zamandır aradığınız  bir kitabı bulduğunuzda  duyulan heyecan  ve mutluluk tarifsizdir. Devir  ne kadar internet  devri olsa da  okuma kültürü  açışında kitapların her zaman  ayrı bir yeri olduğu. Bu ayrı yer hiç kuşkusuz  her zaman korunacağı malumunuzdur. Aliağa Engeliler Rehabilitasyon  Derneği olarak sosyal  sorumluluk projelerimizi destekleyen Aliağa Belediye Başkanımız Sayın  Serkan Acar'a ,Köy Kütüphaneleri Oluşturma, Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı Mesut Tim, Gazeteci Erol Özobut  ile Dernek yönetim kurulu üyelerimizden  Musa Pala, İrfan Barut, Hüseyinn  Abut 'un  destekleri ile  yeni bir proje eklenmiş bulunmaktayız  "dedi.
  Köy Kütüphaneleri Oluşturma, Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı Mesut Tim  yaptığı kısa konuşmasında açılan 42. Atatürk çocukları kütüphanesine 4 bin kitap bağışlandığını ve burada artan kitapların Aliağa Belediyesin Gençlik Merkezinde bulunan Nadir Nadi kütüphanesinde yer alacağını söyledi.
Konuşmaların ardından  İzmir Şiir   tiyatrosu topluğu sanatçıları  tarafından bazı şair ve yazarların şiirlerini  seslendirdi.  Plaket  takdiminden sonra 42. Atatürk çocukları kütüphanesi açılış kurdelesi, Erdal Bayhan , Aliağa Engeliler Rehabilitasyon Derneği başkanı  Aytaç Bayar , Köy Kütüphaneleri Oluşturma, Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı Mesut Tim  tarafından kesildi.
Program Engelsiz Mehteran Takımı gösterisi son buldu
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER