ALİAĞA ENGELLİLER DERNEĞİ KAFESİNDE ATATÜRK ÇOCUKLARI KÜTÜPHANESİ AÇILDI

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

02 Aralık 2019 16:23 guncel 901
ALİAĞA ENGELLİLER DERNEĞİ KAFESİNDE  ATATÜRK ÇOCUKLARI KÜTÜPHANESİ AÇILDI
Kitap Baba Mesut Tim ve Aliağa Belediyesi ile Dernek Üyesi Musa Pala'nın katkıları, gayretleri ile geçtiğimiz Pazar günü Aliağa Engelsiz Kafe'de raflarında 5000 kitapla dolu kütüphane; İlçe Eğitim Müdürü Erdal Bayhan ve Engelliler Derneği Başkanı Aytaç Bayar ile Dernek Üyeleri katılımı ile açıldı.

Kalabalık bir katılımcı sayısıyla gerçekleşen kütüphane açılışı Mesut Tim'in açılış konuşmasıyla başlayıp katkıda bulunanlara plaket taktimi, şiir, keman dinletisi ve Engelsiz Mehteran Takımının konseri ile devam etti. Sunulan ikramlar ve Kütüphane incelemeleri ile açılış; törene katılanların gönlünde başarı hikayeleri dolu olarak sona erdi.

İmkânsızlıktan dolayı kitap okuyamayanlara ulaşmayı amaçlayan Türkiye çapında daha önce 41 adet Atatürk Çocukları Kütüphanesi açmış olan "kitap baba” lakaplı Mesut Tim'in girişimleriyle hayata geçirilen 42. Atatürk çocukları kütüphanesi İzmir'in Aliağa ilçesinde açıldı.

Aliağa Belediyesi ve Aliağa Engeliler Rehabilitasyon Derneğin işbirliği ile Zeytinlik parkındaki Engeli Kafe'de kurulan Kütüphaneni açılış töreninde Aliağa İlçe Mili Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, Aliağa Engeliler Rehabilitasyon Derneği Başkanı Aytaç Bayar, Köy Kütüphaneleri Oluşturma, Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı Mesut Tim ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Aliağa Engeliler Rehabilitasyon Derneği Başkanı Aytaç Bayar, Türkiye de 42.Atatürk çocukları kütüphanesi Aliağa ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Bayar ” Kütüphanelerin insanları cezbeden ayrı bir havası vardır. Kitap kokusunu seviyorsanız, tam sizlik bir yer diyebilirim. Uzun zamandır aradığınız bir kitabı bulduğunuzda duyulan heyecan ve mutluluk tarifsizdir. Devir ne kadar internet devri olsa da okuma kültürü açışında kitapların her zaman ayrı bir yeri olduğu. Bu ayrı yer hiç kuşkusuz her zaman korunacağı malumunuzdur. Aliağa Engeliler Rehabilitasyon Derneği olarak sosyal sorumluluk projelerimizi destekleyen Aliağa Belediye Başkanımız Sayın Serkan Acar'a, Köy Kütüphaneleri Oluşturma, Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı Mesut Tim, Gazeteci Erol Özobut ile Dernek yönetim kurulu üyelerimizden Musa Pala, İrfan Barut, Hüseyin Abut 'un destekleri ile yeni bir proje eklenmiş bulunmaktayız "dedi.

Köy Kütüphaneleri Oluşturma, Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı Mesut Tim yaptığı kısa konuşmasında açılan 42. Atatürk çocukları kütüphanesine 4 bin kitap bağışlandığını ve burada artan kitapların Aliağa Belediyesin Gençlik Merkezinde bulunan Nadir Nadi kütüphanesinde yer alacağını söyledi.

Konuşmaların ardından İzmir Şiir tiyatrosu topluğu sanatçıları tarafından bazı şair ve yazarların şiirlerini seslendirdi. Plaket takdiminden sonra 42. Atatürk çocukları kütüphanesi açılış kurdelesi, Erdal Bayhan, Aliağa Engeliler Rehabilitasyon Derneği başkanı Aytaç Bayar, Köy Kütüphaneleri Oluşturma, Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı Mesut Tim tarafından kesildi.

Program Engelsiz Mehteran Takımı gösterisi son buldu
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER