ALİAĞA'DA VİRÜSE RASTLANMADI

Aliağa'da da son zamanlarda sıklaşan benzer paylaşımlar üzerine Belediye başkanı Serkan Acar bir açıklama yayınlayarak söylentilerin doğru olmadığını bildirdi.

24 Mart 2020 11:09 guncel 522
ALİAĞA'DA VİRÜSE RASTLANMADI
Dünya çapında etkili olan koronavirüs (Covid-19) Türkiye'de de ekonomik ve sosyal hayatı felce uğratırken, hastalıkla mücadelede en büyük sıkıntı sosyal medya üzerinden hızlı bir şekilde yayılan yanlış bilgi ve paylaşımlardan yaşanıyor.

Aliağa'da da son zamanlarda sıklaşan benzer paylaşımlar üzerine Belediye başkanı Serkan Acar bir açıklama yayınlayarak söylentilerin doğru olmadığını bildirdi.

Acar'ın açıklaması şöyle:

"Kıymetli Hemşehrilerim,
Bir süredir dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını ile hep birlikte mücadele ediyoruz.
Başta Sağlıkçılarımız olmak üzere, tüm Devlet Kurumlarımız, gerek virüse yakalanan hastalarımızın tedavisi, gerekse virüsün yayılmasını önlemek için gece gündüz çalışıyorlar.
Bizler de bu süreçte devletimizin kurumlarının almış oldukları kararları eksiksiz uygulayarak onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Allah'a hamdolsun şu ana kadar Aliağa'mızda Koronavirüs vakasına rastlanılmadı. Bu zamana kadar kurumlarımızca yayınlanan genelgelere riayet etmek üzere göstermiş olduğunuz gayret ve özveri için tüm halkımıza teşekkür ediyorum.
Ancak bu durum Aliağa'mızda da Koronavirüs salgını yaşanmayacağı anlamına gelmez. Bu sebeple kurallara riayet etmeyi daha sıkı şekilde devam etmeliyiz.
Allah'ın izni ve inayeti, Devletimizin gayretleri ve tüm Aliağalı hemşehrilerimizle bu virüs salgınının da üstesinden geleceğiz.
Evinizde kalın, Sağlıcakla kalın.”
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER