Barbaros Köyü'ne Tarihi Çevre ve Kültür Varlıklarını Koruma Dalı Katkı Ödülü

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

28 Kasım 2019 12:23 guncel 230
Barbaros Köyü'ne Tarihi Çevre ve Kültür Varlıklarını Koruma Dalı Katkı Ödülü
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri, 26 Kasım 2019 Salı günü gerçekleşti. Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde gerçekleşen ödül törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Urla Belediyesi Başkan Vekili Meltem Bodrumlu, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, Ödül Komitesi Üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Geleneksel Oyuk Festivali ile kültürünü yaşatmaya çalışan Barbaros Köyü'nü anlatan, Banu Ersan'ın kaleme aldığı "Sıradam'dan Barbaros'a” kitabı, "Tarihi Çevre ve Kültür Varlıklarını Koruma Dalı Katkı Ödülü”nü kazandı. Ödül törenine Barbaros Muhtarı Barbaros Ersan, Banu Ersan ve köy halkı katıldı.

Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz yaptığı açıklamayla başta Banu Ersan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Oğuz açıklamasında "Köylerimizin kültürlerini korumak, gelecek nesillere aktarmak adına çeşitli festivaller düzenliyoruz. Bu yolda köylerimizde yaşayan hemşehrilerimizin katkıları çok önemli. Böylesine anlamlı bir ödülün Barbaros Köyümüze kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER