Ege Üniversitesi öğrencilerinin çölde çektiği film başarı kazandı

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

28 Kasım 2019 11:40 guncel 200
Ege Üniversitesi öğrencilerinin çölde çektiği film başarı kazandı
Türkiye genelinden seçilen beş öğrenci arasında yer alarak yurtdışına giden Ege Üniversitesi öğrencileri Nergis Karadağ ve Erkan Bahadır, 6. Uluslararası Arava Film Festivali'nde çölde kısa film çekerek farklı bir deneyime imza attı.

İsrail'de düzenlenen 6. Uluslararası Arava Film Festivali'ne Türkiye'den katılan beş kişi arasına giren Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV ve Sinema Bölümü öğrencileri Erkan Bahadır ve Nergis Karadağ, Arava Çölü'nde çektiği film başarı kazandı.

Festival kapsamında gerçekleştirilen yapım atölyelerine katılan öğrenciler, kısa filmlerin özellikle uluslararası fonlanması konusunda eğitim aldı. İletişim Fakültesi öğrencileri Nergis Karadağ ve Erkan Bahadır, kendilerine verilen, Yusuf Atılgan'ın Aylak Adam eserinden bir pasajı çöl ortamına uyarladı. İki gün içinde filmi çeken ve kurgulayan Karadağ ve Bahadır, orijinal müzikle destekledikleri film ile tür çeşitlemesine de önem vererek diğer yapım grupları arasında farklı bir yer edindi. Başka Sinema Ayvalık Film Festivali, Köprüde Buluşmalar, Arava Film Festivali desteği ile kısa film çekmek için İsrail'e davet edilenler arasında yer alan Nergis Karadağ ve Erkan Bahadır'ın filmi "Çöldeki Göz”, önümüzdeki yıl Arava Film Festivali'nin açılışında gösterilmeye hak kazandı.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER