Ege'den Sanat Teknolojileri Sergisi

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

04 Aralık 2019 13:55 guncel 252
Ege'den Sanat Teknolojileri Sergisi
Ege Üniversitesi (EÜ) Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (EBİLTEM-TTO), EGE Teknopark ve EÜ Kuluçka Merkezi NüvEGE işbirliği ile "Hack4Art -Sanat Teknolojileri Sergisi”  gerçekleştirilecek. EÜ Tıp Fakültesi Muhittin Erel Amfisi Fuaye Alanında düzenlenecek olan sergi, 6 Aralık 2019 tarihinde saat 18.00'de açılacak.

EBİLTEM Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Özge Altun Köroğlu etkinlik ile ilgili, "Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinden elde edilen bilimsel verilerin sanat ve teknoloji ile birleştirilerek daha anlaşılır ve dikkat çekici bir şekilde sunulması ile hastane enfeksiyonları alanına dikkat çekmek istedik. Üniversitemizde Sağlık Bilimleri alanlarının diğer alanlar ile entegrasyonunda önemli bir adım olduğuna inandığımız bu projeye verdikleri desteklerden ötürü başta Başhekimimiz Prof. Dr. Tuncay Göksel ve başhekim yardımcımız Prof. Dr. Bilgin Arda olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Sergi hakkında konuşan EBİLTEM Lisanslama, İş Geliştirme ve Girişimcilik Birimi Uzmanı Aysun Demirdöğen, "Bu sergi, sanat teknolojileri hekatonu olarak kurgulandı, uzun soluklu bir proje. Sergiyi ziyaret edecek kişiler sanat teknolojilerinde neler olabilir görmek isterlerse burada inceleyebilirler. Burada iki şey var incelediğimiz;  teknolojiyle sanat nasıl birleştirilebilir, sanatsal ifadede bunlar nasıl uygulanabilir Kullandığımız yöntemde de bilimsel verilerin analiz edilip görselleştirilmesi ve sanatla bağdaştırılması olarak çıktı. Veri olarak da son bir yıllık Ege Üniversitesi el hijyen verileri kullanıldı. Sekiz takım bu veriler üzerine çalıştı. Çok ilginç çalışmalar çıktı. Dijital sanatlara ilgili olanlar varsa gerçekten farklı, hareketli, interaktif şeylerle karşılaşma fırsatları da olacaktır diye düşünüyorum. Sanatçıları, mühendisleri ya da bu alanda kendileri ile alakalı ufkum açılsın diyen herkesi bekliyoruz. Keyifli olmasını umuyoruz” dedi.  Sergi, 6 Ocak 2020 tarihine kadar açık olacak
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER