GEMİDE PATLAMA

Petkim Limanı'nda demirli yabancı uyruklu bir gemide patlama meydana geldi

02 Temmuz 2019 01:19 guncel 1419
GEMİDE PATLAMA
Petkim Limanı'nda demirli yabancı uyruklu bir gemide meydana gelen patlama sonucu 15 İtalyan ve bir Romanya vatandaşı yaralanarak hastaneye kaldırıldı. 
Edinilen bilgilere göre, İtalyan bandıralı LPG gemisinde saat 23,30 sularında çıkan yangın  karadan ve denizden yapılan müdahalelerle kontrol altına alındı. Yaralılardan biri hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

PETKİM'DEN AÇIKLAMA
Öte yandan, konu ile ilgili olarak Petkim yetkilileri saat 00,45 itibariyle bir bilgilendirme notu yayınladı. Yapılan açıklamada şöyle denildi:
"Açıklama 1 - 2 Temmuz 00:45*
Petkim İskele 5'te bu akşam saat 23:20 civarında, İtalya bandıralı, Synzania adlı gemiye sıvı hidrokarbon dolumu için yapılan bağlantı sırasında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın meydana gelmiştir.
Ekiplerimizin anında müdahalesi sonucu yangın söndürülmüş olup gemideki soğutma çalışmaları devam etmektedir. Tüm gemi personelinin tahliyesi sağlanmış olup yaralı bir gemi personeli hastaneye sevk edilmiştir. 
Yangın ile ilgili araştırmalarımız devam etmektedir. Gelişmeler oldukça kamuoyunu bilgilendireceğiz."
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER