İzmir Soroptimist Kulübü'nden 2. El Şenliği

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

28 Kasım 2019 11:47 guncel 215
İzmir Soroptimist Kulübü'nden 2. El Şenliği
İzmir Soroptimist Kulübü tarafından Karşıyaka Belediyesi'nin destekleriyle düzenlenen "2. El Şenliği” Bostanlı Güzel Sanatlar Parkı'nda gerçekleştirildi. "Azalt, yeniden kullan, geri dönüştür” sloganıyla organize edilen etkinlikte, sürdürülebilir bir yaşam için tüketimin azaltılmasının önemine vurgu yapıldı.

KADINA ŞİDDETE 'DUR' DEDİLER

İzmir Soroptimist Kulübü Başkanı Mukadder Özden, Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay'ın eşi Öznur Tugay, Karşıyaka Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Fatma Bozan, kulüp üyesi kadınlar ve vatandaşların katıldığı şenlikte, kadınlara yönelik şiddet olayları da protesto edildi. Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'ne ithafen 'Stop' yazılı turuncu eldivenler takan kadınlar, 'Şiddete Hayır' mesajı verdi.

DAHA İYİ BİR DÜNYA İÇİN

İzmir Soroptimist Kulübü Başkanı Mukadder Özden "Kadınların sosyal statüsünü iyileştirmek, kişisel niteliklerimizi hep birlikte geliştirmek, daha iyi bir dünya kurmak için çalışmalar yapmaktayız. Bugün burada iki temayı gündeme getirmek istiyoruz. Birincisi; 2. El şenliği adı altında, sürdürülebilir bir yaşam için tüketime dikkat çekmeyi amaçladık. Her yıl milyonlarca ton giysinin atık olarak dünyaya bırakılmasına karşılık, ekonomik ömrünü henüz tamamlamamış giysilerimizin yeniden kullanıma sunulmasını, dolayısı ile karbon ayak izimizin azalmasını hedefliyoruz. İkincisi; şiddetle mücadeleye dikkat çekmek istiyoruz. Toplumun şiddete rıza göstermesini değil engel olmasını istiyoruz. Her türlü şiddet halinde ilgili kurumlara başvurulması, ses çıkarılması için çağrı yapıyoruz. Soroptimistler olarak kadınlarımız ve ülkemiz yararına her etkinlikte kişi ve kurumlar ile iş birliğine hazırız” dedi.

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay'ın eşi Öznur Tugay da "Güçlü bir kadın olarak, güçlü kadınların yanında olmaktan mutluluk duyuyorum. Bir ışık olacağız ve kadınlar olarak şiddeti biz bitireceğiz. İzmir Soroptimist Kulübü'nü bu anlamlı organizasyon için kutluyorum” diye konuştu.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER