Yorglass Barış Çocuk Senfoni Orkestrası büyüledi

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

04 Aralık 2019 11:42 guncel 154
Yorglass Barış Çocuk Senfoni Orkestrası büyüledi
İzmir'de kısıtlı imkânlara sahip çocukları müzikle buluşturmak adına yola çıkan Cam Merkezi sponsorluğunda çalışmalarına devam Yorglass Barış Çocuk Senfoni Orkestrası, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde yılın ikinci konserini verdi. Orkestranın şefliğini Howard Grıffiths yaparken Türkiye'nin gururu genç yetenek piyanist Can Çakmur sanatseverlere müzik ziyafeti verdi.

Konserde önce bir konuşma yapan Barış Çocuk Orkestrası Koruma ve Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selmin Günöz, Venezuela'daki El Sistema programının olarak örnek alındığını ifade etti. Her geçen gün orkestraya katılan çocuk sayısının arttığını belirten Selmin Günöz, "Orkestramız müzisyenlerin ve sanatseverlerin gönüllü destekleriyle faaliyetlerine devam ediyor. Destekçilerimiz sayesinde 140'a yakın çocuğumuz sanatsal çalışmalarını yürütüyor. Tüm destekçilerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

"Orkestra büyüme devam ediyor”

Açılış konuşmasından sonra kürsüye gelen Yorglass Yönetim Kurulu Başkanı Semavi Yorgancılar, 2016 yılında Barış Çocuk Orkestrası Koruma ve Geliştirme Derneği'nin çok kısıtlı imkanlarla kurularak bugünlere geldiğini söyledi. Çok büyük emeğin ardından çocukların artık konser vermesinden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Yorgancılar, "Üç yıl önce müzik eğitimi almaya başlayan çocuklar şu anda çok çok iyi bir noktadalar. 140 çocukla birlikte hizmet veren orkestramızın her geçen yıl büyüdüğünü görmek bizleri çok mutlu ediyor. Yorglass, toplumumuzun kalkınmasında üzerimize düşen en önemli görevlerden biri olan sosyal sorumluluğumuzu, eğitim

alanında yaptığımız en değerli projemiz olan Barış Çocuk Orkestrasına destek vererek gerçekleştiriyoruz.Hedefimiz, bu önemli projeyi büyüterek devam etmek olacak'' dedi.

İki bölümden oluşan konserde Yorglass Barış Çocuk Senfoni Orkestrası'ndan sonra birçok uluslararası başarısı bulunan Can Çakmur sahne alarak İzmirlilere unutulmaz bir piyano resitali sundu.

Bilgi İçin: Şiir İletişim Ajansı/Murat Şahin/murat.sahin@siiriletisim.com/0232 502 57 43
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER