Menemen Belediyesi'nin uzaktan eğitimleri başladı

Koronavirüs(Covid-19) tehlikesi nedeniyle eğitime ara veren Menemen Belediyesi Gençlik Eğitim Kurs Merkezi(MEBGEM) uzaktan eğitimlerini 18 Mart itibariyle başlattı.

21 Mart 2020 14:56 gundem 633
Menemen Belediyesi'nin uzaktan eğitimleri başladı
Koronavirüs(Covid-19) tehlikesi nedeniyle eğitime ara veren Menemen Belediyesi Gençlik Eğitim Kurs Merkezi(MEBGEM) uzaktan eğitimlerini 18 Mart itibariyle başlattı.

Çin'de ortaya çıkan ve dünyaya yayılan Koronavirüs(Covid-19) salgını nedeniyle, Türkiye'de eğitim kurumları geçen hafta itibariyle iki hafta süre ile tatil edilmişti. Bu kararın ardından eğitimlerine ara veren Menemen Belediyesi Gençlik Eğitim Kurs Merkezi(MEBGEM), yaptığı hazırlıklar sonrası 18 Mart tarihi itibariyle uzaktan eğitime başladı. 2 bin 500 öğrencinin eğitim gördüğü MEBGEM'de öğrencilerin derslerinden geri kalmaması için, öğretmenler ve öğrenciler arasında kurulan online sistemle eğitimler devam ediyor. Ders videolarını Yeni Menemen TV kanalı üzerinden öğrencilerine ulaştıran Menemen Belediyesi, İzmir'de bu sistemle eğitime başlayan ilk belediye oldu. Menemen Belediyesi tarafından hayata geçirilen bu proje ile eğitimler, okulların açılacağı tarihe kadar devam edecek.

Öğrencilere "Evde kal” uyarısı

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, MEBGEM'de uzaktan eğitimin başlaması sonrası konu ile ilgili yaptığı açıklamada, öğrencilere evden çıkmayın uyarısında bulundu. Her şeyin sağlıklı ve eğitimli nesiller yetişmesi için olduğunu ifade eden Başkan Aksoy, "Verdiğimiz uzaktan eğitimlerle öğrencilerimizin derslerinden geri kalmamalarını sağlıyoruz. Bu süreç elbet geçecek. Ama en az zararla atlatmak bizlerin ellerinde. Öğrencilerimizden evlerinde kalmalarını ve derslerini aksatmamalarını istiyoruz” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER