AHİLİK HAFTASI KINIK'TA KUTLANACAK

İzmir Esnaf Odaları Birliği her yıl 19 Eylül'de kutlanan ahilik haftasının bu yılki programını Kuzey egenin parlayan yıldızı Kınık ilçesinde yapma kararı aldı.

04 Eylül 2019 12:05 kinik 1992
AHİLİK HAFTASI KINIK'TA KUTLANACAK
İzmir Esnaf Odaları Birliği her yıl 19 Eylül Günü kutlanan ahilik haftasının bu yılki  programını Kuzey egenin parlayan yıldızı Kınık ilçesinde yapma kararı aldı. 03.Eylül 2019 Salı günü Kınık Kaymakamı Erol Türkmen,Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer'i ziyaret eden İzmir Esnaf Odaları Başkanı Zekeriya Mutlu ahilik haftası davetiyelerini sundu. 19 Eylül Perşembe günü yapılacak olan program Kınık Sanayi Sitesinde Esnaflar ve oda temsilcileri ile kahvaltı ile başlayacak. Kahvaltının ardından Kınık Mesleki Teknik Anadolu Lisesi salonunda kutlama programı Ahi Pilavı ve ahi helvası ikramı yapılacak. Program çarşı esnafı ziyareti ve Açık Pazar yerinde Ahi pilavı ve Aşure ikramı ile sona erecek 
Kınık Esnaf Odası Başkanı Uğur Ağar yaptığı açıklamada "Ahilik Haftası kutlamalarını Bakırçay bölgesinde ilk olarak Kınık ilçesinde yapma kararı alarak bizleri, onurlandıran İzmir Esnaf Odaları Başkanı Zekeriya Mutlu ve Yönetim Kurulu Üyelerine şükranlarımı sunuyorum" dedi. 
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER