KESTANEPAZARI ÖDÜL TÖRENİ'NDE HAYATİ İNANÇ SAHNE ALDI

İZMİRLİLER'DEN HAYATİ İNANÇ'A BÜYÜK İLGİ

16 Ocak 2020 15:49 kultur-sanat 423
KESTANEPAZARI ÖDÜL TÖRENİ'NDE HAYATİ İNANÇ SAHNE ALDI
KESTANEPAZARI ÖDÜL TÖRENİ'NDE HAYATİ İNANÇ SAHNE ALDI

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği'nin hamiliğini yaptığı okul ve Kur'an kurslarında uluslararası, ulusal ve bölgesel başarılara imza atan öğrenciler yapılan törenle ödüllendirildi. Ödül töreninde sahne alan Eğitimci Yazar Av. Hayati İnanç'ın söyleşisi İzmirliler tarafından yoğun ilgi gördü. Törene İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İzmir İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, 24. Dönem AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait, ilçe milli eğitim müdürleri, ilçe müftüleri şube müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği'nin hamiliğini yaptığı İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hisar Fen ve Sosyal Bilimler Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Kestanepazarı Hatay Kur'an Kursu'nda 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında başarı kazanmış öğretmen, hoca ve öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Karabağlar Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen törende selamlama konuşmalarını yapan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyd DAYHAN, "Bugün burada takdim edilecek ödüller ile sizlerde tanık olacaksınız ki derneğimizin hamiliğini yapmış olduğu Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı Kur'an kurslarımız ile Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarımızda, Hem ilim hem de bilim alanında eşine zor rastlanır birçok başarıya imza atılmıştır. Bu başarıların kazanılmasında emin olun ki siz hamiyetli kardeşlerimizin payı çok büyüktür. Başarılarından dolayı tüm hoca, öğretmen ve öğrencilerimizi bir kez daha huzurlarınızda tebrik ederken, sizlerin desteği ve yüce Allah'ın izniyle başarılarımızın aratarak devam edeceğine inancımın tam olduğunu dile getirmek isterim” dedi.

İzmir İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, Kestanepazarı'nın Kur'an-ı Kerim ve Hafızlık eğitiminde çok önemli bir yerde olduğunu belirttiği konuşmasında, yapılan tüm çalışmalardan ve alınan başarılardan dolayı Kur'an kursu yönetimini, hocaları, öğrencileri ve dernek yönetimini tebrik etti.

İzmir İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği'ne Millî Eğitim Camiası'na yapmış olduğu destekten dolayı teşekkür ederken, başta Teknofest Türkiye 2. olan öğrenciler ve öğretmenleri olmak üzere tüm öğrenci, öğretmenleri tebrik etti.

"DİLİMİZE VE KÜLTÜRÜMÜZE SAHİP ÇIKMAMIZ İÇİN UYARDI”

Ödül töreninin ardından "Can Veren Pervaneler” isimli söyleşisi ile sahne alan Eğitimci Yazar Av. Hayati İnanç, divan edebiyatından sunduğu örnek kasideler ve beytler ile salondaki izleyicileri adeta mest etti. Hatıralarında başından geçen olayları, ünlü divan şairlerinin hayatlarındaki örnekler ve şiirlerindeki benzetmeler üzerinden aktararak, toplumumuzda yaşanan kültürel erezyona da dikkat çeken İnanç, toplum olarak dilimize, tarihimize, kültürümüze sahip çıkmamızın ne denli önemli olduğunu dile getirdi. Program sonunda Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ilahi korusu da seslendirdiği ilahiler ile ziyaretçilere keyifli anlar yaşattı.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER