Başkan Serdar Aksoy'dan çocuklara özel gün

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

03 Eylül 2019 16:34 menemen 360
Başkan Serdar Aksoy'dan çocuklara özel gün
Çocuklara ve gençlere verdiği önemi hayata geçirdiği projelerle ortaya koyan Menemen Belediyesi, Kurtuluş Şenliği programında da farkını göstererek 2 Eylül Salı gününü çocuklara ayırdı.

Menemen'in düşman işgalinden kurtuluşu nedeniyle Menemen Belediyesi tarafından düzenlenen 9 Eylül Kurtuluş Şenliği 1-9 Eylül tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Söyleşiler, paneller, konserler, halk oyunları gösterileri ve tiyatro oyunları ile renklenen Şenlik'te 2 Eylül Pazartesi günü geleceğimizin teminatı çocuklara ayrıldı. Çocuklar için ayrılan bu özel günde, çocuk oyunları, kortej ve konser etkinlikleri organize edildi.

Düzenlenen program saat 18.00'de Menemen Belediye Tiyatrosu'nun Kubilay Kültür Merkezi'nde sahnelediği Bremen Mızıkacıları oyunu ile başladı. Sahiplerinin kendilerine olan kötü tutumundan dolayı evden kaçan bir eşek, bir köpek, bir kedi ve bir horozun başından geçen olayları anlatan oyunu izleyen çocuklar eğlenceli saatler geçirdiler.

Saat 20.00'de Menemen Lisesi önünden başlayan Çocuk Korteji'ne katılan çocuklar aileleri eşliğinde, palyaçolar ile birlikte Şubadap grubunun çaldığı şarkılar eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'na yürüdüler.

Cumhuriyet Meydanı'nda Duvara Karşı Tiyatro Grubu'nun Pandomim Çocuk Oyunu saat 20.30'da başladı. Eğlenceli bir gösteri sahneleyen grubu dikkatle izleyen çocukların keyifli halleri görülmeye değerdi. Saat 21.00'de başlayan Şubadap Çocuk Konseri ise çocukların hem şarkılara eşlik etmesi hem de dans etmeleri ile coşkulu bir şekilde geçti.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER