AK PARTİ ALİAĞA'DA ŞOK İSTİFALAR

Ak Parti Aliağa İlçe Yönetiminde bulunan 7 kişi istifa etti.

05 Eylül 2019 14:13 siyaset 2116
AK PARTİ ALİAĞA'DA ŞOK İSTİFALAR
Ak Parti Aliağa İlçe Yönetiminde bulunan 7 kişi istifa etti.
Edinilen bilgilere göre, önceki gün parti binasında yapılan toplantıda yaşanan bir tartışmanın ardından yöneticiler İlçe Başkanı Kazım Sayın'a tepki göstererek salonu terk etti. Daha önceden de yaşanan bazı sorunlarla birlikte son tartışmanın ardından ilçe yöneticilerinden bazıları istifalarını yazarak İzmir İl Başkanlığına ulaştırdı.
Toplamda 11 kişinin istifa ettiği iddia edilirken, elimize geçen istifa dilekçelerine göre Murat Yücel, Halil Taş, Mustafa Hıdıroğlu, Demet Kılıçkaya, Aylin Aydın, Ferit Akınç ve Mesut Yaşar Aybar 05/09/2019 tarihiyle İzmir İl Başkanlığı'na gönderdikleri istifa dilekçelerinde "Gördüğüm lüzum üzerine yürütmekte olduğum ilçe yönetim kurulu üyeliğinden istifa ediyorum. Gereğini bilgilerinize arz ederim” şeklinde ifadeye yer verdiler. İstifaların partiye karşı değil, mevcut ilçe başkanına yönelik olduğu da gelen bilgiler arasında.
Konuyla ilgili İlçe Başkanlığı ve Yönetim Kurulu üyeleri istifaları doğrulamazken, Ak Parti İzmir İl Başkanlığı'nın istifa dilekçelerinin ardından bölgeye yeni atama yapması bekleniyor.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER