YENİŞAKRAN CHP KENDİ GÖBEĞİNİ KESECEK

CHP Yenişakran Mahallesi üyeleri delege seçimlerinde adayların liste hazırlamasına itiraz etti.

19 Kasım 2019 11:37 siyaset 1934
YENİŞAKRAN CHP KENDİ GÖBEĞİNİ KESECEK
CHP Yenişakran Mahallesi üyeleri delege seçimlerinde adayların liste hazırlamasına itiraz etti.

30 Kasım tarihinde sandığa gidecek olan Yenişakran Mahallesi CHP üyeleri, delege seçimlerinde adayların liste dayatmasına karşı çıkarak bir deklarasyon yayınladı. Yayınlanan metne göre CHP Aliağa İlçe Başkanlığı'ndan seçimlerin çarşaf liste yöntemiyle yapılmasını talep eden üyeler, bu istekleri karşılanmazsa kendi hazırlayacakları liste ile seçime gireceklerini ifade ettiler.
Geçtiğimiz Cuma günü ikinci üye toplantısını gerçekleştiren Yenişakranlı CHP'liler, bu toplantıda adayların ayrı ayrı listelerle seçime girmesinin parti içinde ayrışmayı derinleştirdiği yönünde fikir birliğine varırken, kendilerini temsil edecek delegelerin de yine Yenişakranlılar tarafından belirlenmesi  hususunda anlaştılar. Buna göre, İlçe Başkanlığı taleplerini kabul etmezse hazırlanacak listede yer alacak isimler hakkında da istek ve öneriler alındı.
Yenişakran CHP üyeleri tarafından Aliağa İlçe Başkanlığı'na hitapla kaleme alınan bildiride şöyle denildi:
"Bizler, CHP Yenişakran Mahallesi üyeleri olarak, parti tüzüğümüzün de öngördüğü gibi delege ve ilçe yönetim seçimlerinin çarşaf liste ile yapılmasının daha doğru olacağıını savunuyoruz.
Bu görüş doğrultusunda, farklı ilçe başkan adaylarının farklı renklerle bizlere dayatacağı blok listeleri uygun görmüyoruz. Partimizde ve üyeler arasında kutuplaşmaya yol açan, partilileri "şunun adamı, bunun adamı” diye ayrıştıran bu çağdışı yöntemin CHP Aliağa İlçe Başkanlığı tarafından da kabul görmemesini; Yenişakran da dahil olmak üzere bütün mahallelerde üyelerin özgür iradeleri ile seçim yapmalarına olanak sağlayarak oylamanın çarşaf liste ile gerçekleştirilmesi yönünde karar almasını talep ediyoruz.
Bu isteğimizin yerine getirilmesi için gereğini CHP Aliağa İlçe Başkanlığı ve  Yönetim Kurulu'na arz ederiz. Aksi durumda Yenişakran CHP üyeleri olarak hiçbir blok listede yer almayıp, demokratik yöntemlerle oluşturacağımız kendi listemizle ve özgür irademizle seçimlere katılma fikrinde kararlı olduğumuzu beyan ederiz.”

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER