SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA'YA BAHARI BİRLİKTE GETİRECEĞİZ

KILIÇDAROĞLU: "ALİAĞA'YA BAHARI BİRLİKTE GETİRECEĞİZ” DEDİ.

16 Mart 2019 16:08 aliaga 398
ALİAĞA'YA BAHARI BİRLİKTE GETİRECEĞİZ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Aliağa Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen mitingte seçmenlere seslendi. Kılıçdaroğlu'nun katılımı ile gerçekleşen mitinge Millet İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Millet İttifakı Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz, CHP'li milletvekilleri, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İyi Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, CHP ve İyi Parti İlçe Başkanları ve çok sayıda parti yöneticisi eşlik etti. 
ALİAĞA'YI SİZLERLE BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ
Millet İttifakı Aliağa Belediye Başkan Adayı CHP'li Özcan Durmaz "Doğduğum ve doyduğum bu topraklara, sevgiyle aşkla bağlı olduğumuz Aliağamıza hizmet etmek için ekibimizle birlikte yola çıktık. Desteğinizle 1 Nisan'dan sonra Aliağamızı sizinle birlikte yöneteceğiz. Bizim belediyeciliğimiz hakka, hukuka ve adalete dayalı bir belediyecilik olacak. Aliağa halkının, meslek odalarının, sendikaların, sivil toplum kuruluşlarının karar alma süreçlerine katıldığı, demokratik ve katılımcı bir belediyecilik anlayışıyla Aliağa halkının emanet ettiği bütçeyi etkin, verimli ve doğru kullanan bir belediyecilik anlayışıdır. Yaptığımız ve yapacağımız tüm işleri, kullandığımız tüm kaynakları hemşehrilerimizle paylaşan, açık ve şeffaf bir belediyecilik anlayışı ile siyasi kayırmacılığı olmadığı bir belediyemiz olacak. Aliağa halkının emanet ettiği tüm değerleri koruyan yetim hakkını koruyan temiz, dürüst ve adil bir belediyecilik anlayışıyla Aliağamızı yöneteceğiz” dedi. 
AYRIMCILIK YAPMAYACAĞIZ
CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz'dan sözü devralan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Bu seçimlerde CHP ve İYİ Parti'nin sağlayacağı her başarı dünyada şöyle yankılanacaktır: 'Bütün baskılara rağmen halk demokrasiye sahip çıktı'. Biz demokrasi konusunda iş birliği yapıyoruz, demokrasi için mücadele ediyoruz, çocuklarımız için, evlatlarımız için mücadele ediyoruz." dedi.
Tüm belediye başkanlarına, herkese eşit davranması gerektiğini söylediğini aktaran Kılıçdaroğlu, tüm CHP'li belediyelerde asgari ücretin 2 bin 200 lira olarak uygulandığını belirtti.
Belediye başkanlarının herkesi kucaklayacağını dile getiren Kılıçdaroğlu, "Demek ki ayrımcılık yapmayacağız, herkesi kucaklayacağız. Demek ki her evde huzurun ve bereketin olmasını isteyeceğiz. Demek ki bir arada yaşamayı, tasada ve kıvançta beraber olmayı hepimiz özledik. Kin, iftira, bütün bunların hepsini bir tarafa bırakalım. Tasada ve kıvançta beraber olmak kadar güzel bir şey yoktur." ifadesini kullandı.
Türkiye'nin kalkınma planı olmadığını ve 82 milyon kişinin vergi ödediğini belirten Kılıçdaroğlu, "17 yıldır vergi ödüyoruz, bir tek vergi ödemediğimiz yer hava. Şimdilik diyorum, yarın ne olur, onu da bilmiyorum." değerlendirmesinde bulundu.
Milliyetçiliğin sıradan bir olay olmadığına işaret eden Kılıçdaroğlu, "Türkiye Cumhuriyeti topraklarından Süleyman Şah Türbesi'ni kaçıranlara bugün hangi yüzle ve kim destek verecek? Süleyman Şah Türbesi'nin olduğu alan bize ait bir alandır. Ölümse ölüm, mücadeleyse mücadele, kavgaysa kavga. Ben kendi toprağımdan nasıl kaçarım?" diye konuştu.
DURMAZ VE SOYER'E DESTEK İSTEDİ
Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer'e destek isteyen Kılıçdaroğlu, "Tunç Soyer mücadele edecek, devraldığı bayrağı daha ileriye taşıyacak. Sizler için mücadele edecek, sizler için çalışacak." dedi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na da verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür eden Kılıçdaroğlu, "Sandığa gidiyoruz değil mi, kararlı bir şekilde gidiyoruz, altı okun altına kararlılıkla mührümüzü basıyoruz. Bizim belediye başkan adayımızın olmadığı yerlerde İYİ Parti'ye destek vereceğiz, kardeş partimiz, demokrasiden, özgürlüklerden, emekten, alın terinden yana birlikte çalıştığımız iş birliği yaptığımız siyasal parti." ifadesini kullandı.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER