SİTE SAĞ REKLAM ALANI

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ SINDIR'DAN TÜPRAŞ İŞÇİSİNE DESTEK

TÜPRAŞ işçileri devam eden toplu iş sözleşmesi sürecinde bu gün de tam gün uyarı eylemi yaptı.

03 Mayıs 2019 12:44 aliaga 208
CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ SINDIR'DAN TÜPRAŞ İŞÇİSİNE DESTEK
TÜPRAŞ işçileri devam eden toplu iş sözleşmesi sürecinde bu gün de tam gün uyarı eylemi yaptı. İşçilerin eylemine rafineri önüne gelerek CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ve CHP Aliağa Belediye Meclis Üyeleri destek verdi. 
TÜPRAŞ'ta devame eden TİS görüşmlerinde işçiler İzmir Rafineri önünde tam gün uyarı eylemi yaptı. Eylemlerine devam eden işçilere destek vermek için CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır bir ziyaret gerçekleştirdi. 
Petrol-İş Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay, kendilerini ziyaret gelen İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ve beraberindeki heyete TİS sürecinde yaşananlar ve Tüpraş işçilerinin talepleri hakkında bilgi verdi. Oktay "Sizlerden TÜPRAŞ işçisinin haklı mücadelesi boyunca yaşadıklarını, TÜPRAŞ işvereni Koç Holding'in tavrını TBMM'ye taşımanızı talep ediyoruz. Bu gün de buraya gelerek bizlere destek verdiğiniz için teşekkür ederiz” dedi. 
TÜPRAŞ işçilerini selamlayan CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır işçilerin mevcut kazanımlarının TİS sürecinde pazarlık konusu edilmesini eleştirerek "Toplu iş sözleşmesini üç yıla uzatmak isteyen TÜPRAŞ işvereninin amacı işçilerin hak arama süresini üç yıla çıkarmak istemesi, üç yıl sendikayla karşı karşıya kalmayalım demesidir. Yıllardır sürdürülen vardiya sistemini değiştirmek, mazeret izinlerinizi azaltmak istemesi işçilerin emeğini daha fazla sömürmek istemesinden kaynaklanmaktadır. TÜPRAŞ işvereninin emek sömürüsünü arttırmayı  hedeflediği ortadır. Sizlere robot gibi bakan bir anlayış vardır. Bizlerin TÜPRAŞ işçisinin, emekçisinin haklı taleplerini, onurlu mücadelesini Meclis gündemine taşıyacağıma söz veriyorum. Mücadelenizi sonuna kadar sürdürmenizi ve kazanmanızı diliyorum” diye konuştu.  
İşçilerin TÜPRAŞ İzmir Rafinerisi önünde gerçekleştirdikleri uyarı eylemleri gün boyu devam edecek.


Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER