SİTE SAĞ REKLAM ALANI

DURMAZ'DAN İLK MÜJDE ŞAKRAN'A

CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz katıldığı internet yayınında ilk müjdeli projesini Yenişakran için verdi.

19 Ocak 2019 13:34 aliaga 2596
DURMAZ'DAN İLK MÜJDE ŞAKRAN'A
CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz Şakran'ın kanayan yarası haline gelen kanalizasyon sorunuyla ilgili gelişmeleri aktardı. Projede son aşamaya gelindiğini müjdeleyen Durmaz "Büyükşehir Belediyesi'nin Aliağa'da yapacağı her işin en güçlü şekilde takipçisi olacağız. Bütün meclis oturumlarında yer alacağız, en kolay sözümüz Büyükşehir Belediyesi'ne geçer. Gerekirse pozitif ayrımcılık yapılmasını isteyeceğiz. Büyükşehir Belediyesi Aliağa'da kendi sorumluluğu içerisinde olan işlerin büyük çoğunluğunu halletmiş durumda. Kamuoyunda Büyükşehir Belediyesi'nin yapmadığı olarak algılanan en önemli işlerden bir tanesi Yenişakran'daki kanalizasyon  meselesidir.”dedi.

"Şakran önümüzdeki kış kanalizasyona kavuşacak”

Projenin bir türlü hayata geçirilememesindeki etmenleri de anlatan CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz " Şakran'daki kanalizasyon meselesini Büyükşehir Belediyesi, arıtma tesisinin yerinin belirlenmesi hususunda Devlet Planlama Teşkilatı'yla ve diğer devlet kurumlarıyla mutabık kalamadığı için projeyi bekletmek zorunda kaldı. Sekiz kez yer belirlendi, gönderildi ama devletin diğer kurumları o yerleri çeşitli sebeplerle uygun bulmadıklarını iletti. En sonunda son belirlenen yerin onayı devletin diğer kurumlarında da çıktı. Arıtma tesisinin yapılacağı yere uygun olarak Şakran'ın kanalizasyon projesi yenilendi. Şakran kanalizasyonu artık ihale aşamasında. Kanalizasyon Büyükşehir Belediye bütçesi içerisinde çok küçük bir iş. Ben birkaç gün önce Alt Yapı İdare Başkanımız ile görüştüm. İhale dosyasının hazırlandığını ve kısa sürede ihaleye çıkılacağını aktardı. İhalenin arkasından yer teslimi yapacaklar, İnşallah Yenişakran'da bu sene kazma vurulacak ve önümüzdeki kışa Şakran alt yapı sorunları çözülmüş olarak geçecek. Çünkü küçük bir yer orada işin uygulaması çok hızlı bir şekilde gerçekleşecek.” şeklinde konuştu. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER