SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ÖZCAN DURMAZ BASININ SORULARINI YANITLADI

CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz sabah kahvaltısında bir araya geldiği basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

14 Mart 2019 15:41 aliaga 291
ÖZCAN DURMAZ BASININ SORULARINI YANITLADI
Seçime sayılı günler kala basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında bir araya gelen CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz soruları yanıtladı.  Seçimlere az bir süre kaldığının altını çizen Millet İttifakı Aliağa Belediye Başkan Adayı Durmaz "Çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Seçim çalışmaları dolayısıyla bir aydır birebir sokaktayım. Gidilecek hemen her yere gittik. Halkımıza kendimizi anlatıyoruz. Bu süreç önemli bir problem yaşanmadan devam etti. Seçimin barış içerisinde geçmesi için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz.” dedi. 
SEÇİMLERDE GEÇİM SIKINTISI ETKİLİ OLACAKTIR
Seçimlerin iktidar partileri tarafından genel seçim havasında lanse edilmesinin halk üzerinde de etkili olduğunun altını çizen Özcan Durmaz "Bizler sürekli bunun bir yerel seçim olduğunu vurguladık. Şehrimiz için bir karar vereceğiz. Geçim sıkıntısının bu seçimlere etki edeceğini düşünüyoruz. Biz Aliağa'da tarımsal kalkınma kooperatifleri yoluyla tarımı destekleyeceğiz. Aliağa'nın çeşitli bölgelerindeki esnafımızı da bu sürece dahil ederek kooperatifler aracılığıyla üretilen ürünlerin satışını gerçekleştireceğiz. Aliağa kırsalının kendi ürettiğini aracısız bir şekilde Aliağalılara ulaştıracağız. Esnafımızın etkili olamadığı yerlerde de kendimiz satış noktaları kuracağız.” diye konuştu. 
BELEDİYE BÜTÇESİ YANLIŞ YÖNETİLDİ
Basında çıkan Aliağa Belediyesi'nin borç yükü içerisinde olduğu yönündeki haberlerin sorulması üzerine CHP'li Durmaz "Aliağa Belediyesi'nin icralık olduğu davalarla ilgili basında çıkan haberler üzerine avukatlarımızla görüştük. Haberlerde yer alan bilgilerin doğru olduğuna dair teyit aldım. Üç ayrı firma toplamı 20 Milyon'a yakın Aliağa Belediyesi hakkında icra takibi başlatmış. O üç firma dışında da pek çok icra dosyasının cari yani işler vaziyette olduğu bilgisine de ulaştım. Öyle anlaşılıyor ki epeydir yaptırılan işlerin paraları ödenmemiş. Ayrıca Aliağa esnafından pek çok kişinin birebir görüşmelerimiz esnasında alacaklı olduğunu öğrendik. Böyle cari durumda olan esnaf alacaklarının da ne kadara tekabül olduğunu bilmiyoruz. Belediyenin çok borcu olduğunu biliyoruz. Belediye bu anlamda kapalı, herhangi bir bilgi vermiyor. Pek az iş ihale yoluyla yapılıyor. Benim de sıklıkla eleştirdiğim konulardan birisidir. Yılda bir kez elimize gelen Yıllık Denetim Komisyonu Raporları ile elimize ulaşıyor. Bu yılın raporları kesinleştiği zaman görme imkanımız olacak. Burada asıl sorun belediye bütçesinin kötü yönetildiğinin göstergesidir. Bunu daha öncede dile getirmiştik. Kasanızda para varsa ödeme yaparsınız. ” dedi. 
Genel seçimlerde İyi Parti ve CHP'nin oyunun yüzde 56 oy oranı olduğunu hatırlatan Millet İttifakı Aliağa Belediye Başkan Adayı CHP'li Özcan Durmaz "Sahadan edindiğim izlenimler çerçevesinde yerel seçimlerde  de oyun bu oranın altına düşmeyeceğini düşünüyorum.” şeklinde konuştu. 
ŞİRKETE AİT OLAN BİR TAKIMIN BELEDİYE KASASINDAN DESTEKLENMESİ UYGUN DEĞİL
Aliağa FK'nın 3. Lige çıkması üzerine seçimleri kazanmaları durumunda takımın akıbetinin ne olacağının sorulması üzerine Durmaz "Bir belediye bir özel şirkete destek veremez. İşin futbol olması sonucu değiştirmez. Belediyenin futbolu, sporu desteklemesi doğru bir iştir. Yapılması gereken şey bir spor kulübü derneği kurmak, bu derneğe isteyen her Aliağalı'nın üye olmasını sağlamak ve burada oluşan takımının da hem Aliağa'nın sahiplendiği bir takım olmasını sağlamak hem de kişilere menfaat temin ediliyor konumunda olmasının önüne geçmektir. Bir belediye spor kulübünü niye destekler? Çocuklarımızın alt yapıdan spora özendirilmesi ve yetiştirilmesi için destekler. Bu gün Aliağa FK alt yapıyı ortadan kaldırmış, hiçbir alt yapı çalışması yürütmeyen bir takım durumundadır. Tamamen profesyonel transferlerle sadece adı Aliağa olan bir takımdır. Alt yapıdan yetişen bir genç yoktur. Bizim amacımız ise çocuklarımızın alt yapıdan yetişerek yükselmesini, yıldızlaşmasını desteklemektir. Biz seçilmemiz durumunda Aliağa FK'yı bir şirket olarak sürdürmeyiz. Aliağa adına yarışan bir takımın 3. Lige çıkmasından onur duyuyoruz. Bir şirket olarak sürdürmeyeceğimize göre bir spor derneğine devredilmesini talep ederiz. Şirket lisansları devretmezse Belediye kaynaklarıyla destekleyemeyiz. Belediye Meclis üyesinin sahibi olduğu bir şirkete belediye kasasından para aktarılması doğru bir durum değildir. Aliağa FK şirketinin sahibi olan Hakan Bey'in ya da herhangi bir şirketin belediye kasasından desteklenmesi mevzuata uygun değil.” diye konuştu. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER