Dikili ve Çandarlı'da Sardalya Şenliği

Dikili Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Sardalya Şenliği, Dikili ve Çandarlı'da vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşti.

dikili guncel
Dikili ve Çandarlı'da Sardalya Şenliği

Dikili ve Çandarlı’da Sardalya Şenliği 

Dikili Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Sardalya Şenliği, Dikili ve Çandarlı’da vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşti. 

İlk gün Dikili Atatürk Meydanı’nda Dikili Belediyesi tarafından kurulan ızgaralarda pişirilen sardalya ekmek arasına konularak vatandaşlara ikram edildi.  Şenliğin ikinci günü Çandarlı Belediye Ek Hizmet Binası yanında gerçekleşti.  Çandarlı’da yaşayan çok sayıda vatandaş etkinliğe ilgi gösterdi.


Başkan Kırgöz: “Dikili’mizin her alanda marka değerini yükseltmekte kararlıyız.”

Dikili’nin yerel, kültürel ve turistik değerlerinin tanıtımını önemseyen ve bu konuda somut adımlar atan Belediye Başkanı Adil Kırgöz “Dikili’miz deniziyle, doğasıyla, spor faaliyetleri ve kültürel etkinlikleriyle Kuzey Ege’de önemli bir cazibe merkezi haline gelmektedir. Denizimiz de su ürünleri açısından zengin bir potansiyele sahiptir. Özellikle sardalyamız yöremize özgü lezzetiyle sofraların vazgeçilmezi olmuştur hatta İzmir Balık Hali’nde Dikili Sardalyası bittikten sonra diğer il ve ilçelerden gelen sardalyalar tercih edilmektedir.


Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz Dikili Sardalya Şenliği’ni iki güne yaydık. İlk gün Dikili’mizde, ikinci gün göz bebeğimiz Çandarlı’mızda sardalyamızı yurttaşlarımızla paylaştık. Şenliğimize iki gün boyunca desteklerini esirgemeyen balıkçı kardeşlerimize, katılım sağlayarak bizleri yalnız bırakmayan Dikili ve Çandarlı halkına,  emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Dikili’mizin her alanda marka değerini yükseltmekte kararlıyız.” dedi.


GazetePoyraz.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 06.12.2023 20:00:35. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: Dikili ve Çandarlı'da Sardalya Şenliği Son dakika Dikili haberleri, Dikili son dakika haber, Dikili son dakika, son dakika Dikili, Dikili haber sayfamızda Dikili haberleri okuyabilir, Dikili son dakika haberleri ve güncel Dikili gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.