Kınık Belediyesi Çocuk Köyü'nde Anıtkabir Miniatürk

Kınık Belediyesi'nden Atatürk'ü anmada görkemli program

kinik guncel
Kınık Belediyesi Çocuk Köyü'nde Anıtkabir Miniatürk

Kınık Belediyesi Çocuk Köyü’nde Anıtkabir Miniatürk

Kınık Belediyesi’nden Atatürk’ü anmada görkemli program

Kınıklı çocuklar Çocuk Köyü’ndeki Anıtkabir Miniatürk’te

Kınık Belediyesi bünyesindeki Poyracık ve Kınık Aile Yaşam Merkezleri öğrencilerinin hazırladığı Atatürk’ü Anma Programı Çocuk Köyü’nde gerçekleştirildi.

Kınık Belediyesi Çocuk Köyü’nün yapımında sona yaklaşılırken, Aile Yaşam Merkezi öğrencilerinin hazırladığı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönemi anma programı; Anıtkabir Miniatürk etrafında gerçekleştirildi.

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer Aile Yaşam Merkezi öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı anma programına katılım sağlarken, Anıtkabir Miniatürk önünde Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programında öğrencilerle birlikte kırmızı karanfil takdiminde bulundular.


Kınık-Bergama Karayolu Dündarlı Yol Kavşağı bölgesinde 20.450 metrekare alan üzerine inşa edilen Çocuk Köyü’nde başta Anıtkabir Miniatürk olmak üzere; Ters Ev’den Survivor Parkuru’na, Atlı Karınca’dan Deprem Simülasyon Merkezi’ne kadar her yaştan vatandaşın hem vakit geçirip hem de farkındalık edineceği alanlar mevcut. Ayrıca çocuklar için özenle hazırlanan butaforlarda Çocuk Akademisi, Çocuk Müzesi’nde; Aile, Sağlık, Hukuk, Hayvan Sevgisi, Enerji, Haberleşme, Yapay Zeka, Beslenme ve Sosyal Medya İletişim konularının işleneceği alanlar da bulunuyor.


Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer: “10 Kasım Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 85. yılında, Çocuk Köyümüzde ve çocuklarımızla birlikte andık. Atatürk’ü her yıl olduğu gibi bu yıl da 10 Kasım'da büyük bir minnetle ve saygıyla anıyoruz. Ruhu şad olsun.” dedi.


GazetePoyraz.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 06.12.2023 21:09:24. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: Kınık Belediyesi Çocuk Köyü'nde Anıtkabir Miniatürk Son dakika Kınık haberleri, Kınık son dakika haber, Kınık son dakika, son dakika Kınık, Kınık haber sayfamızda Kınık haberleri okuyabilir, Kınık son dakika haberleri ve güncel Kınık gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.